Biuro obsługi klienta: Pn-Pt od 9:00 - 15:00

Blog

Zastosowanie kaloryferów w domu i ich zalety

Osłona Palmera w salonie

Jeżeli chcesz kupić grzejnik do Twojego domu, musisz zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii. Jedne z nich to materiał wykonania, odporność na korozję, moc grzejnika. Jeżeli kupujesz kaloryfer, również powinieneś się dobrze zastanowić nad rodzajem instalacji grzewczej.

Zalety kaloryferów

Materiał jest kluczową kwestią przy wyborze kaloryfera do Twojego domu. Dlatego też musisz na niego zwrócić szczególną uwagę. Jakie mamy materiały, z których może być wykonany Twój grzejnik? Będą to: żeliwo, stal, aluminium. Tutaj możemy wymienić zalety kaloryferów wykonanych z konkretnego materiału. Żeliwo ma długi, bezawaryjny czas pracy oraz cechuje się wytrzymałością. Ponadto jest odporne na korozję i długo zachowuje ciepło. Jeśli chodzi o aluminium, to cechuje go – niewielka waga oraz krótki czas nagrzewania się grzejnika. Grzejnik wykonany ze stali – nie będziesz miał problemów utrzymać go w czystości. Dodatkowo, taki kaloryfer krótko się nagrzewa.

Wygląd grzejnika

Wygląd jest kolejną ważną kwestią, jeżeli decydujemy się na zakup grzejnika. Dlatego też trzeba również brać go pod uwagę. Można powiedzieć, że dobrze wyglądający kaloryfer może mieć funkcję dekoracyjną. Takie też jego zastosowanie może być w Twoim domu. Rynek oferuje Tobie mnóstwo rodzajów grzejników dekoracyjnych, które pokryte są różnymi powłokami. Jakie są dzisiejsze trendy? Na pewno idealnie wkomponuje się w Twoją przestrzeń – grzejnik z powłoką lustrzaną. Będzie on dobrze pasował do łazienki.

Doprowadzenie ogrzewania w Twoim domu lub mieszkaniu

To również bardzo ważna sprawa. Grzejniki możemy podzielić na: elektryczne, mieszane i wodne. Tutaj istotną kwestią jest to, za pomocą czego one są zasilane. Grzejniki elektryczne wytwarzają ciepło za pomocą grzałki elektrycznej. Wodne zaś zasilane są przez system centralnego ogrzewania. Kaloryfery mieszane łączą cechy obu tych urządzeń.

Jaki grzejnik będzie najbardziej pasował do Twojego domu? Zastosowanie

Przede wszystkim, przy wyborze grzejnika, każdy z nas powinien kierować się zapotrzebowaniem na ciepło w domu. Ważne jest również przeznaczenie pomieszczenia. Istotne jest to z praktycznego punktu widzenia. Teraz, bardzo ważną kwestią będzie to, czy instalacja rozprowadzana jest w podłogach, czy w ścianach. W przypadku pierwszym, można kupić grzejnik zasilany od dołu. Natomiast rozprowadzanie instalacji centralnego ogrzewania łączy się z zastosowaniem grzejników zasilanych z boku. Wybór grzejnika odpowiedniego typu to bardzo poważna sprawa. Jednak jeszcze ważniejsze staje się sama pamięć o możliwości zastosowania wymiennika ciepła i miejscu montażu kaloryfera.

Najczęściej stosowane grzejniki

Teraz najczęściej stosuje się grzejniki płytowe. Zbudowane są one ze zgrzewanych płyt stalowych. Przykładowo, grzejniki żebrowe nie są już stosowane w nowych instalacjach centralnego ogrzewania. Chociaż modułowość konstrukcji umożliwia dodanie większej liczby żeber.

Jaki podzielić grzejniki ze względu na wygląd?

Grzejniki, oczywiście, mogą pełnić funkcję dekoracyjną w domu. Ze względu na wygląd grzejników dekoracyjnych, możemy podzielić je na narożne oraz kanałowe. Jeżeli mówimy o kwestiach estetycznych, to również w grę wchodzi tu sprawa montażu. Tutaj zaś możemy podzielić je na pionowe i poziome. Ciekawą rzeczą jest to, że największa ilość grzejników dekoracyjnych to te pionowe.

Grzejnik w łazience. Do czego Ci jest potrzebny?

Oczywiście, jak powszechnie wiadomo, grzejnik służy do ogrzewania. Jednak okazuje się, że ta funkcja nie jest najważniejsza, jeśli chodzi o jego użycie w łazience. Przykładowo, dotyczyć to będzie łazienek wewnętrznych. Nie mają bowiem one okien i ścian zewnętrznych. Można wywnioskować, że potrzeby ogrzewcze są ograniczone do dogrzania powietrza. Chodzi o takie dogrzanie powietrza, by temperatura była wyższa niż w innych pomieszczeniach. Poza tym, ile razy chciałeś wytrzeć się po kąpieli ciepłym ręcznikiem? A widzisz! Gdy masz grzejnik w łazience, możesz powiesić na nim ręcznik. Możesz również powiesić drobne pranie na nim. Nie jest to zbyt eleganckie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby powiesić na nim drobną bieliznę. Przede wszystkim, kaloryfer w łazience kreuje estetykę. Możesz wybrać spośród wielu grzejników. Obecnie rynek oferuje Ci ich mnóstwo. Bardzo dobrym rozwiązaniem, okazuje się drabinka grzejnikowa. Co to jest? To jest grzejnik zbudowany z poziomych rurek. Ma ona również pionowe kolektory. Oczywiście, istnieją przeróżne inne modele. Nie mają one nawet nic wspólnego z koncepcją drabinki. Dzięki nim np. łazienka może zachować minimalistyczny charakter. Przy tym również pełnić podstawową rolę grzejnika w łazience.

Podziel się: