Biuro obsługi klienta: Pn-Pt od 9:00 - 15:00

Blog

Najnowsze modele osłon na kaloryfer. Zastosowanie w przedszkolach i żłobkach.

Osłona grzejnika w przedszkolu

Jak wiesz, grzejnik nie należy do estetycznych. Dlatego też właśnie rynek oferuje nam osłony na kaloryfer. Dzięki temu Twoje wnętrze będzie wyglądać pięknie. Będziesz zadowolony w 100 % z wystroju Twojego pomieszczenia. Poza tym, bardzo ciekawe jest to, że osłona wraz z parapetem może służyć jako półka. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

W żłobkach i przedszkolach grzejniki muszą być osłonięte

W żłobkach i przedszkolach kaloryfery muszą mieć osłonę. To jest konieczność. Wszystko ze względu na bezpieczeństwo. Jednak należy również zwrócić uwagę na estetykę wnętrza. Nie można zepsuć wyglądu. Dobrą informacją jest to, że rynek oferuje mnóstwo modeli osłon na kaloryfer. Najnowsze modele sprawiają, że pomieszczenie wygląda elegancko i z klasą. W przypadku placówek edukacyjnych również się sprawdzają. Ich zastosowanie to więc zapewnienie bezpieczeństwa oraz zwiększenie estetyki wnętrza.

Osłony zapewniają bezpieczeństwo dzieci w placówkach edukacyjnych

Jeżeli dziecko dotknie kaloryfera, to może się poparzyć. Poza tym również zauważ, że dzieci bardzo często lubią się bawić elementami od mebli. Mogą one po prostu, w przypadku kaloryfera, zacząć ruszać pokrętło. W skutku pomieszczenie zacznie być rozgrzane. Może być również gorzej. Zwyczajnie urządzenie może ulec uszkodzeniu. Dlatego też maskownice – to podstawowa rzecz. Wszystkie urządzenie, które emitują ciepło powinny być nimi zasłonięte.

Estetyka maskownic

Najnowsze modele osłon na kaloryfer mogą sprostać temu zadaniu. Atrakcyjne wizualnie i pasujące do wystroju wnętrza maskownice to jest to! Cenną informacją jest również, że istnieje osłony wykonane z materiałów ognioodpornych.

Jak dopasować osłonę do grzejnika?

Bardzo często firmy oferują wykonanie osłony na zamówienie. To bardzo dobra opcja. Dzięki dopasowanej osłonie, dziecko nie będzie miało możliwości dotknąć rozgrzanego kaloryfera. Bardzo dobrym rozwiązaniem są osłony ażurowe. Ich funkcją jest minimalizacja strat ciepła. Trzeba tu podkreślić, że w większości przypadków – maskownice zatrzymują ciepło. Prowadzi to do generowania dodatkowych kosztów energii.

Osłony na grzejnik i ich wygląd

Maskownice więc powinny być bezpieczne. Powinno również spełnić swoje funkcje. Jednak należy również zwrócić uwagę na ich wygląd. Najlepsze dla placówek edukacyjnych będą te kolorowe ze wzorami ażurów. Wzory to bardzo ważny element dekoracyjny. Osłony muszą pasować do reszty wnętrza. Zazwyczaj meble w przedszkolach oraz żłobkach są kolorowe. Odpowiedź więc jest prosta, jakie wybrać osłony na kaloryfer. Ciekawe jest również to, że otwory mają przeróżne kształty. Jedne z nich to kwiatki, kółka, gwiazdki. Maluchy je lubią.

Jakie są rodzaje osłon na kaloryfer?

Rynek oferuje nam doskonałe osłony na kaloryfer. Ze względu na ich rodzaje można je podzielić na gotowe osłony na kaloryfer oraz ręcznie robione osłony na kaloryfer. Najprostsze rozwiązanie to to pierwsze. Możesz je mieć z gotowymi wzorami. Aby natomiast dopasować je do kaloryfera, wystarczy przypiąć. Ta druga opcja, bardziej nadaje się do przedszkoli i żłobków. Pomysł ten pozwala na dopasowanie na wymiar. Jeśli również zwracasz uwagę na wygląd pomieszczenia, a w przypadku placówek edukacyjnych – szczególnie powinno się, to jest to dobre rozwiązanie. Te osłony mogą być naprawdę wyjątkowe wyglądowo i niezwykle estetyczne.

Jaka osłona na kaloryfer będzie najodpowiedniejsza?

Należy podkreślić fakt, że obudowa na kaloryfer może być wykonana z różnych materiałów. Jednym z nich jest metal. Dzięki niemu można uzyskać najlepszy efekt termiczny. Drewno i szkło to dobre izolatory. To, co ich cechuje i wyróżnia spośród innych osłon to duża estetyka. Zapewniają piękny wygląd pomieszczenia. Ażurowe drabinki z surowego drewna – słyszałeś o tym dobrym rozwiązaniu? Wnętrze staje się bardziej rustykalne. Rustykalny wygląd to taki, gdzie dominują biele, błękity. W placówkach edukacyjnych mogą one pasować. Jednak wszystko zależy, jak wyglądają w tych miejscach pomieszczenia. Warto również powiedzieć, że drabinki mogą mieć różny układ. Mogą być poziome, pionowe i krzyżowe. Na pionowym nie zbiera się kurz. Dlatego ten właśnie – bardziej się poleca.

Aspekty, które należy wziąć pod uwagę, przy zdecydowaniu się na osłonę grzejnika

Oczywiście w placówkach edukacyjnych osłony są konieczne. Nie ma co się tu zastanawiać. Jednak należy przy wyborze wziąć pod uwagę odległość grzejnika od ścian prostopadłych. Bardzo często również koniecznością jest – utworzenie zabudowy od ściany do ściany. Można również wykonać szafki oraz półki w wolnej przestrzeni. To wszystko będzie wyglądało jak dobry mebel oraz dodatkowo można ułożyć na nim różne dekoracje. W przedszkolach to się sprawdza, ponieważ dzieci bardzo często dużo tworzą plastycznych rzeczy.

Podziel się: