Biuro obsługi klienta: Pn-Pt od 9:00 - 15:00

Sposoby montażu osłon grzejnikowych

Osłona Vesica

Osłona Vesica

Jeśli chcesz, aby grzejnik ładnie się prezentował w Twoim wnętrzu – warto zamontować zabudowę na kaloryfer. Maskownica na grzejnik to idealny pomysł. Przede wszystkim, warto wiedzieć, że masz szeroki wybór. Rynek oferuje Ci osłony grzejnikowe w różnych kształtach oraz kolorach. Musisz również mieć świadomość, że z zabudowy możesz stworzyć nawet obudowę imitującą komodę. Dzięki temu masz tam miejsce, gdzie możesz umieścić różne rzeczy. 

 

Dlaczego ludzie decydują się na zabudowę grzejnika?

 

Przede wszystkim, decydujemy się zabudować grzejnik, by poprawić wygląd naszego mieszkania. To jeden z głównych powodów. Kaloryfer zazwyczaj nie prezentuje się dobrze. Osłona natomiast sprawia, że idealnie pasuje do całej aranżacji. Jakie cechy powinna mieć dobra zabudowa? To bardzo ważne pytanie, na które trzeba znać odpowiedź. Musi być ona estetyczna i ergonomiczna. Warto również wiedzieć, że materiały, które najczęściej są stosowane do zabudowy grzejnika to MDF oraz drewno. Sklejka to też dobre rozwiązanie. Jednak nie tylko takie materiały się stosuje. Mogą to być również oczywiście blacha, kamień, materiały PCV, szkło akrylowe lub hartowane, fornir.

 

Metody zabudowy grzejnika

 

Sposób zabudowy grzejnika trzeba dopasować do swoich potrzeb. Liczy się również Twoje wnętrze. Jedna z metod to stworzenie pełnej zabudowy z pałeczką u góry. To rozwiązanie najlepiej sprawdza się w przedpokoju. Dzięki właśnie niemu możesz przechowywać rzeczy. Drobne, bo drobne – jednak to stwarza miejsce do tego celu. Możesz również spróbować takiej opcji, aby górną część zabudowy przedłużyć o część parapetu. Dzięki temu będziesz mógł umieścić tam więcej przedmiotów. Przykładowo, możesz wtedy tam ustawić książki, lampki itp. Jeśli chcesz stworzyć zabudowę w sposób szybki i prosty – najlepiej będzie się sprawdzał montaż maskownicy na kaloryfer. Rynek oferuje mnóstwo kształtów i kolorów. Możesz przebierać! Jednak wiedz również, że funkcją maskownicy jest zasłanianie kaloryfera. To jedyna jej funkcja. Istnieje również opcja stworzenia obudowy imitującej grzejnik. Sprawdza się to idealnie w centralnym punkcie salonu. Kolejny sposób to zbudowanie wokół grzejnika ciągu szafek. To rozwiązanie jest bardzo dobre dla pokoju dziecięcego i sypialni. Jeśli masz kaloryfer nowego typu, to możesz również wykreować z niego prosty regał z desek. Zazwyczaj wtedy w największej półce jest utworzony kaloryfer.

 

Na co zwracać uwagę przy kupnie osłony na kaloryfer?

 

Musisz zwracać szczególną uwagę na to, by osłona była estetyczna, ale zarazem również funkcjonalna. To podstawa. Najlepiej wybrać taką obudowę na kaloryfer, aby nie blokowała cyrkulacji ciepła emitowanego przez grzejnik. Dlatego też w tym celu, należy zmierzyć Twój kaloryfer. Obudowa musi mieć identyczne rozmiary. Górna i dolna część płyt powinna mieć szczeliny wentylacyjne. Na to też musisz zwrócić uwagę. Pamiętaj, to ważne! Na całej powierzchni również maskownica powinna posiadać wyloty. To, co jest także ważne – musisz wybrać taki model, których montaż nie zrobi żadnych szkód. Chodzi oczywiście tu o sam grzejnik. Materiał osłony kaloryfera również jest bardzo ważny. Wybierz taki, który dobrze przewodzi ciepło. Jednocześnie musi być na nie odporny.

 

Zalety zdecydowania się na maskownice

 

Poprawa Twojego wnętrza – to główny powód, dlaczego stosuje się maskownice. Niektóre osoby mają stare, żeberkowe kaloryfery. Po zamontowaniu zabudowy na grzejnik odczują znaczną różnicę. Drewniane osłony zaś prezentują się wyśmienicie. Jednak ich wadą jest to, że zatrzymują ciepło. Istnieje również doskonała opcja umieszczenia instalacji świetlnej LED we wnętrzu zabudowy maskownicy. To stwarza wyjątkowy klimat we wnętrzu.

 

Osłona na grzejnik w kuchni. Czy to się sprawdza?

 

Zastosowanie osłony na grzejnik w kuchni dobrze się sprawdza. Jednak musisz pamiętać, aby osłona miała właściwą ilość otworów. Musisz także zwrócić szczególną uwagę na kolorystykę materiału. Musi ona pasować do wnętrza. Najlepiej dopasować kolor do blatu kuchennego. Nie tylko o samą estetykę chodzi. Jeśli masz dzieci, zabudowa sprawdzi się idealnie. Dzieci dzięki niej nie poparzą się i nie uderzą. Najlepiej w tym celu zastosować ażurową maskownicę. Zabudowa kaloryfera w kuchni powinna być ozdobiona światłem. Nie może też sprawić dużych strat ciepła. Poza tym wiedz, że grzejnik w kuchni możesz sam osłonić. Sprawdza się to tego, przykładowo – drewno. Dibond jest również rozwiązaniem. Dużą zaletą dibondu jest to, że jest bardzo trwały. Odporny jest również na wysokie temperatury. Inny materiał zabudowy to blacha perforowana. Możesz ten materiał pomalować. W ten sposób lepiej będzie pasował do domu.

Podziel się: