Biuro obsługi klienta: Pn-Pt od 9:00 - 15:00

Blog

Osłony na kaloryfer. Trendy w branży – najnowsze modele

Osłona Nivel

Osłona na kaloryfer – zbędny wydatek czy wspaniała rzecz? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Osłona na kaloryfer poprawia wystrój Twojego pomieszczenia w mieszkaniu lub w domu. Jakie funkcje pełni zabudowa kaloryfera? Bardzo wiele, zaczynając od estetycznej, kończąc na praktycznej. Tak, jest to całkowicie praktyczna zabudowa Twojego grzejnika. Przede wszystkim, trzeba powiedzieć, że są one tanie. Mogą być meblem w pewnym sensie, ale i również być dekoracją. Czy warto więc zainwestować w ten wydatek? Odpowiedź brzmi: tak. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Grzejniki są mało estetyczne – czy to prawda?

Jeżeli jesteś osobą, która stawia na styl i elegancję, odsłonięty grzejnik będzie dla Ciebie dużym problemem.  Jeżeli kaloryfer nie jest dekoracyjny, zapewne będzie wyglądał w Twoim mieszkaniu lub domu – zwyczajnie mało estetycznie. Dlatego też, nie będziesz ucieszony z wyglądu swojego grzejnika i nie będzie to dla Ciebie przyjemny widok. Bardzo pocieszającą kwestią jest to, że montaż osłony na kaloryfer nie wymaga dużej ilości czasu. Dodatkowo, oczywiście nie kosztuje dużo. Jednak dużo zadziała na wygląd każdego rodzaju wnętrza.

Nowoczesne osłony na kaloryfer. Rodzaje

Na rynku istnieje mnóstwo rodzajów osłon na kaloryfery. Te nowoczesne modele pasują idealnie do każdego wnętrza i opłaca się je kupić z bardzo wiele powodów. Estetyka, wygląd oraz zadowolenie z widoku to pierwszorzędne sprawy. Możemy wyróżnić gotowe osłony na kaloryfer oraz ręcznie robione osłony na kaloryfer. Pierwsze z nich to bardzo proste rozwiązanie. Aby dopasować je do kaloryfera, wystarczy delikatnie przypiąć. Rynek oferuje nam ich mnóstwo rodzajów. Mamy gotowe wzory, więc jest z czego wybierać. Drugie zaś, są dla poszukiwaczy piękna, czegoś idealnie dopasowanego i wyjątkowego. Tutaj istnieje duża dowolność. Możesz sam wycinać własne wzory, ale również przygotować szczebelki oraz ramkę. Jeżeli już założysz osłonę, musisz ją pomalować na wybrany przez siebie kolor.

Najnowsze modele osłon na kaloryfer

Na rynku mamy mnóstwo ciekawych modeli. Jedne z nich to te wykonane ze szkła akrylowego. Nazywane inaczej pleksi. Czym one się charakteryzują? Przede wszystkim są eleganckie, lekkie. Istnieje wśród nich duży wybór kolorystyczny. Drogi poszukujący osłony na kaloryfer, masz więc z czego wybierać! Jednak nie tylko ten model oferuje nam rynek. Modele wykonane z płyty HDF – mówi Ci to coś? To także ciekawa oraz dobrze komponująca się we wnętrze opcja. Możesz się jej przyjrzeć i zdecydować, czy Ci odpowiada. Poza tym cenną informacją jest to – jeżeli szukasz zabudowy na swój grzejnik, że można podzielić je na sposób ich montażu na wolnostojące i wiszące. Czym każdy z nich się charakteryzuje? Wolnostojące składają się z półek, ścianek bocznych i panelu maskującego. Natomiast te drugie – wiszące, mogą być mocowane na kaloryferze lub zwyczajnie zawieszane do ściany.

Kilka porad na temat zabudowy grzejnika

Bardzo cenne przed zakupem okażą się porady na temat zabudowy grzejnika. Oto kilka z nich:

  • Jeżeli wybierzesz drewnianą osłonę na kaloryfer, nie zapomnij o zachowaniu przepływu powietrza
  • Osłony drewniane lepiej, żeby były ażurowe i odsłonięte od grzejnika
  • Estetyka osłony na kaloryfer musi być dopasowana do wnętrza
  • Maskownica musi mieć zaokrąglone krawędzie
  • Najlepiej wybrać model stojący maskownicy
  • Pamiętaj o zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza

Jakie są zalety osłon na kaloryfer?

Istnieje bardzo wiele zalet osłon na kaloryfer. Przede wszystkim, pełnią one walory estetyczne. Zwyczajnie, Twoje wnętrze będzie dużo lepiej wyglądało. Przyjemniej również będzie można patrzeć na kaloryfer z taką osłoną z radością z wyglądu. Poza tym zabudowa na kaloryfer ma podwójną funkcjonalność. Może bowiem pełnić funkcję półki, jak i dekoracji. Grzejnik może nawet swoim wyglądem przypominać kredens. Dzieci również nie będą miały możliwość się poparzyć – właśnie dzięki osłonie. Pomimo wielu zalet, osłony na kaloryfer mają swoje wady. Jedną z nich utrata wydajności grzewczej urządzenia. Jednak, drogi poszukujący osłony na kaloryfer, nie zrażaj się mimo tego do tego wydatku. Cały szereg zalet sprawia, że naprawdę opłaca się wydać pieniądze na zabudowę na kaloryfer.

Podziel się: