Biuro obsługi klienta: Pn-Pt od 9:00 - 15:00

Najnowsze modele osłon na kaloryfer. Zastosowanie w przedszkolach i żłobkach.

Osłona grzejnika w przedszkolu

Jak wiesz, grzejnik nie należy do estetycznych. Dlatego też właśnie rynek oferuje nam osłony na kaloryfer. Dzięki temu Twoje wnętrze będzie wyglądać pięknie. Będziesz zadowolony w 100 % z wystroju Twojego pomieszczenia. Poza tym, bardzo ciekawe jest to, że osłona wraz z parapetem może służyć jako półka. To bardzo praktyczne rozwiązanie.

W żłobkach i przedszkolach grzejniki muszą być osłonięte

W żłobkach i przedszkolach kaloryfery muszą mieć osłonę. To jest konieczność. Wszystko ze względu na bezpieczeństwo. Jednak należy również zwrócić uwagę na estetykę wnętrza. Nie można zepsuć wyglądu. Dobrą informacją jest to, że rynek oferuje mnóstwo modeli osłon na kaloryfer. Najnowsze modele sprawiają, że pomieszczenie wygląda elegancko i z klasą. W przypadku placówek edukacyjnych również się sprawdzają. Ich zastosowanie to więc zapewnienie bezpieczeństwa oraz zwiększenie estetyki wnętrza.

Osłony zapewniają bezpieczeństwo dzieci w placówkach edukacyjnych

Jeżeli dziecko dotknie kaloryfera, to może się poparzyć. Poza tym również zauważ, że dzieci bardzo często lubią się bawić elementami od mebli. Mogą one po prostu, w przypadku kaloryfera, zacząć ruszać pokrętło. W skutku pomieszczenie zacznie być rozgrzane. Może być również gorzej. Zwyczajnie urządzenie może ulec uszkodzeniu. Dlatego też maskownice – to podstawowa rzecz. Wszystkie urządzenie, które emitują ciepło powinny być nimi zasłonięte.

Estetyka maskownic

Najnowsze modele osłon na kaloryfer mogą sprostać temu zadaniu. Atrakcyjne wizualnie i pasujące do wystroju wnętrza maskownice to jest to! Cenną informacją jest również, że istnieje osłony wykonane z materiałów ognioodpornych.

Jak dopasować osłonę do grzejnika?

Bardzo często firmy oferują wykonanie osłony na zamówienie. To bardzo dobra opcja. Dzięki dopasowanej osłonie, dziecko nie będzie miało możliwości dotknąć rozgrzanego kaloryfera. Bardzo dobrym rozwiązaniem są osłony ażurowe. Ich funkcją jest minimalizacja strat ciepła. Trzeba tu podkreślić, że w większości przypadków – maskownice zatrzymują ciepło. Prowadzi to do generowania dodatkowych kosztów energii.

Osłony na grzejnik i ich wygląd

Maskownice więc powinny być bezpieczne. Powinno również spełnić swoje funkcje. Jednak należy również zwrócić uwagę na ich wygląd. Najlepsze dla placówek edukacyjnych będą te kolorowe ze wzorami ażurów. Wzory to bardzo ważny element dekoracyjny. Osłony muszą pasować do reszty wnętrza. Zazwyczaj meble w przedszkolach oraz żłobkach są kolorowe. Odpowiedź więc jest prosta, jakie wybrać osłony na kaloryfer. Ciekawe jest również to, że otwory mają przeróżne kształty. Jedne z nich to kwiatki, kółka, gwiazdki. Maluchy je lubią.

Jakie są rodzaje osłon na kaloryfer?

Rynek oferuje nam doskonałe osłony na kaloryfer. Ze względu na ich rodzaje można je podzielić na gotowe osłony na kaloryfer oraz ręcznie robione osłony na kaloryfer. Najprostsze rozwiązanie to to pierwsze. Możesz je mieć z gotowymi wzorami. Aby natomiast dopasować je do kaloryfera, wystarczy przypiąć. Ta druga opcja, bardziej nadaje się do przedszkoli i żłobków. Pomysł ten pozwala na dopasowanie na wymiar. Jeśli również zwracasz uwagę na wygląd pomieszczenia, a w przypadku placówek edukacyjnych – szczególnie powinno się, to jest to dobre rozwiązanie. Te osłony mogą być naprawdę wyjątkowe wyglądowo i niezwykle estetyczne.

Jaka osłona na kaloryfer będzie najodpowiedniejsza?

Należy podkreślić fakt, że obudowa na kaloryfer może być wykonana z różnych materiałów. Jednym z nich jest metal. Dzięki niemu można uzyskać najlepszy efekt termiczny. Drewno i szkło to dobre izolatory. To, co ich cechuje i wyróżnia spośród innych osłon to duża estetyka. Zapewniają piękny wygląd pomieszczenia. Ażurowe drabinki z surowego drewna – słyszałeś o tym dobrym rozwiązaniu? Wnętrze staje się bardziej rustykalne. Rustykalny wygląd to taki, gdzie dominują biele, błękity. W placówkach edukacyjnych mogą one pasować. Jednak wszystko zależy, jak wyglądają w tych miejscach pomieszczenia. Warto również powiedzieć, że drabinki mogą mieć różny układ. Mogą być poziome, pionowe i krzyżowe. Na pionowym nie zbiera się kurz. Dlatego ten właśnie – bardziej się poleca.

Aspekty, które należy wziąć pod uwagę, przy zdecydowaniu się na osłonę grzejnika

Oczywiście w placówkach edukacyjnych osłony są konieczne. Nie ma co się tu zastanawiać. Jednak należy przy wyborze wziąć pod uwagę odległość grzejnika od ścian prostopadłych. Bardzo często również koniecznością jest – utworzenie zabudowy od ściany do ściany. Można również wykonać szafki oraz półki w wolnej przestrzeni. To wszystko będzie wyglądało jak dobry mebel oraz dodatkowo można ułożyć na nim różne dekoracje. W przedszkolach to się sprawdza, ponieważ dzieci bardzo często dużo tworzą plastycznych rzeczy.

Podziel się:

Zastosowanie kaloryferów w domu i ich zalety

Osłona Palmera w salonie

Jeżeli chcesz kupić grzejnik do Twojego domu, musisz zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii. Jedne z nich to materiał wykonania, odporność na korozję, moc grzejnika. Jeżeli kupujesz kaloryfer, również powinieneś się dobrze zastanowić nad rodzajem instalacji grzewczej.

Zalety kaloryferów

Materiał jest kluczową kwestią przy wyborze kaloryfera do Twojego domu. Dlatego też musisz na niego zwrócić szczególną uwagę. Jakie mamy materiały, z których może być wykonany Twój grzejnik? Będą to: żeliwo, stal, aluminium. Tutaj możemy wymienić zalety kaloryferów wykonanych z konkretnego materiału. Żeliwo ma długi, bezawaryjny czas pracy oraz cechuje się wytrzymałością. Ponadto jest odporne na korozję i długo zachowuje ciepło. Jeśli chodzi o aluminium, to cechuje go – niewielka waga oraz krótki czas nagrzewania się grzejnika. Grzejnik wykonany ze stali – nie będziesz miał problemów utrzymać go w czystości. Dodatkowo, taki kaloryfer krótko się nagrzewa.

Wygląd grzejnika

Wygląd jest kolejną ważną kwestią, jeżeli decydujemy się na zakup grzejnika. Dlatego też trzeba również brać go pod uwagę. Można powiedzieć, że dobrze wyglądający kaloryfer może mieć funkcję dekoracyjną. Takie też jego zastosowanie może być w Twoim domu. Rynek oferuje Tobie mnóstwo rodzajów grzejników dekoracyjnych, które pokryte są różnymi powłokami. Jakie są dzisiejsze trendy? Na pewno idealnie wkomponuje się w Twoją przestrzeń – grzejnik z powłoką lustrzaną. Będzie on dobrze pasował do łazienki.

Doprowadzenie ogrzewania w Twoim domu lub mieszkaniu

To również bardzo ważna sprawa. Grzejniki możemy podzielić na: elektryczne, mieszane i wodne. Tutaj istotną kwestią jest to, za pomocą czego one są zasilane. Grzejniki elektryczne wytwarzają ciepło za pomocą grzałki elektrycznej. Wodne zaś zasilane są przez system centralnego ogrzewania. Kaloryfery mieszane łączą cechy obu tych urządzeń.

Jaki grzejnik będzie najbardziej pasował do Twojego domu? Zastosowanie

Przede wszystkim, przy wyborze grzejnika, każdy z nas powinien kierować się zapotrzebowaniem na ciepło w domu. Ważne jest również przeznaczenie pomieszczenia. Istotne jest to z praktycznego punktu widzenia. Teraz, bardzo ważną kwestią będzie to, czy instalacja rozprowadzana jest w podłogach, czy w ścianach. W przypadku pierwszym, można kupić grzejnik zasilany od dołu. Natomiast rozprowadzanie instalacji centralnego ogrzewania łączy się z zastosowaniem grzejników zasilanych z boku. Wybór grzejnika odpowiedniego typu to bardzo poważna sprawa. Jednak jeszcze ważniejsze staje się sama pamięć o możliwości zastosowania wymiennika ciepła i miejscu montażu kaloryfera.

Najczęściej stosowane grzejniki

Teraz najczęściej stosuje się grzejniki płytowe. Zbudowane są one ze zgrzewanych płyt stalowych. Przykładowo, grzejniki żebrowe nie są już stosowane w nowych instalacjach centralnego ogrzewania. Chociaż modułowość konstrukcji umożliwia dodanie większej liczby żeber.

Jaki podzielić grzejniki ze względu na wygląd?

Grzejniki, oczywiście, mogą pełnić funkcję dekoracyjną w domu. Ze względu na wygląd grzejników dekoracyjnych, możemy podzielić je na narożne oraz kanałowe. Jeżeli mówimy o kwestiach estetycznych, to również w grę wchodzi tu sprawa montażu. Tutaj zaś możemy podzielić je na pionowe i poziome. Ciekawą rzeczą jest to, że największa ilość grzejników dekoracyjnych to te pionowe.

Grzejnik w łazience. Do czego Ci jest potrzebny?

Oczywiście, jak powszechnie wiadomo, grzejnik służy do ogrzewania. Jednak okazuje się, że ta funkcja nie jest najważniejsza, jeśli chodzi o jego użycie w łazience. Przykładowo, dotyczyć to będzie łazienek wewnętrznych. Nie mają bowiem one okien i ścian zewnętrznych. Można wywnioskować, że potrzeby ogrzewcze są ograniczone do dogrzania powietrza. Chodzi o takie dogrzanie powietrza, by temperatura była wyższa niż w innych pomieszczeniach. Poza tym, ile razy chciałeś wytrzeć się po kąpieli ciepłym ręcznikiem? A widzisz! Gdy masz grzejnik w łazience, możesz powiesić na nim ręcznik. Możesz również powiesić drobne pranie na nim. Nie jest to zbyt eleganckie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby powiesić na nim drobną bieliznę. Przede wszystkim, kaloryfer w łazience kreuje estetykę. Możesz wybrać spośród wielu grzejników. Obecnie rynek oferuje Ci ich mnóstwo. Bardzo dobrym rozwiązaniem, okazuje się drabinka grzejnikowa. Co to jest? To jest grzejnik zbudowany z poziomych rurek. Ma ona również pionowe kolektory. Oczywiście, istnieją przeróżne inne modele. Nie mają one nawet nic wspólnego z koncepcją drabinki. Dzięki nim np. łazienka może zachować minimalistyczny charakter. Przy tym również pełnić podstawową rolę grzejnika w łazience.

Podziel się:

Osłony na kaloryfer. Trendy w branży – najnowsze modele

Osłona Nivel

Osłona na kaloryfer – zbędny wydatek czy wspaniała rzecz? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Osłona na kaloryfer poprawia wystrój Twojego pomieszczenia w mieszkaniu lub w domu. Jakie funkcje pełni zabudowa kaloryfera? Bardzo wiele, zaczynając od estetycznej, kończąc na praktycznej. Tak, jest to całkowicie praktyczna zabudowa Twojego grzejnika. Przede wszystkim, trzeba powiedzieć, że są one tanie. Mogą być meblem w pewnym sensie, ale i również być dekoracją. Czy warto więc zainwestować w ten wydatek? Odpowiedź brzmi: tak. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej.

Grzejniki są mało estetyczne – czy to prawda?

Jeżeli jesteś osobą, która stawia na styl i elegancję, odsłonięty grzejnik będzie dla Ciebie dużym problemem.  Jeżeli kaloryfer nie jest dekoracyjny, zapewne będzie wyglądał w Twoim mieszkaniu lub domu – zwyczajnie mało estetycznie. Dlatego też, nie będziesz ucieszony z wyglądu swojego grzejnika i nie będzie to dla Ciebie przyjemny widok. Bardzo pocieszającą kwestią jest to, że montaż osłony na kaloryfer nie wymaga dużej ilości czasu. Dodatkowo, oczywiście nie kosztuje dużo. Jednak dużo zadziała na wygląd każdego rodzaju wnętrza.

Nowoczesne osłony na kaloryfer. Rodzaje

Na rynku istnieje mnóstwo rodzajów osłon na kaloryfery. Te nowoczesne modele pasują idealnie do każdego wnętrza i opłaca się je kupić z bardzo wiele powodów. Estetyka, wygląd oraz zadowolenie z widoku to pierwszorzędne sprawy. Możemy wyróżnić gotowe osłony na kaloryfer oraz ręcznie robione osłony na kaloryfer. Pierwsze z nich to bardzo proste rozwiązanie. Aby dopasować je do kaloryfera, wystarczy delikatnie przypiąć. Rynek oferuje nam ich mnóstwo rodzajów. Mamy gotowe wzory, więc jest z czego wybierać. Drugie zaś, są dla poszukiwaczy piękna, czegoś idealnie dopasowanego i wyjątkowego. Tutaj istnieje duża dowolność. Możesz sam wycinać własne wzory, ale również przygotować szczebelki oraz ramkę. Jeżeli już założysz osłonę, musisz ją pomalować na wybrany przez siebie kolor.

Najnowsze modele osłon na kaloryfer

Na rynku mamy mnóstwo ciekawych modeli. Jedne z nich to te wykonane ze szkła akrylowego. Nazywane inaczej pleksi. Czym one się charakteryzują? Przede wszystkim są eleganckie, lekkie. Istnieje wśród nich duży wybór kolorystyczny. Drogi poszukujący osłony na kaloryfer, masz więc z czego wybierać! Jednak nie tylko ten model oferuje nam rynek. Modele wykonane z płyty HDF – mówi Ci to coś? To także ciekawa oraz dobrze komponująca się we wnętrze opcja. Możesz się jej przyjrzeć i zdecydować, czy Ci odpowiada. Poza tym cenną informacją jest to – jeżeli szukasz zabudowy na swój grzejnik, że można podzielić je na sposób ich montażu na wolnostojące i wiszące. Czym każdy z nich się charakteryzuje? Wolnostojące składają się z półek, ścianek bocznych i panelu maskującego. Natomiast te drugie – wiszące, mogą być mocowane na kaloryferze lub zwyczajnie zawieszane do ściany.

Kilka porad na temat zabudowy grzejnika

Bardzo cenne przed zakupem okażą się porady na temat zabudowy grzejnika. Oto kilka z nich:

  • Jeżeli wybierzesz drewnianą osłonę na kaloryfer, nie zapomnij o zachowaniu przepływu powietrza
  • Osłony drewniane lepiej, żeby były ażurowe i odsłonięte od grzejnika
  • Estetyka osłony na kaloryfer musi być dopasowana do wnętrza
  • Maskownica musi mieć zaokrąglone krawędzie
  • Najlepiej wybrać model stojący maskownicy
  • Pamiętaj o zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza

Jakie są zalety osłon na kaloryfer?

Istnieje bardzo wiele zalet osłon na kaloryfer. Przede wszystkim, pełnią one walory estetyczne. Zwyczajnie, Twoje wnętrze będzie dużo lepiej wyglądało. Przyjemniej również będzie można patrzeć na kaloryfer z taką osłoną z radością z wyglądu. Poza tym zabudowa na kaloryfer ma podwójną funkcjonalność. Może bowiem pełnić funkcję półki, jak i dekoracji. Grzejnik może nawet swoim wyglądem przypominać kredens. Dzieci również nie będą miały możliwość się poparzyć – właśnie dzięki osłonie. Pomimo wielu zalet, osłony na kaloryfer mają swoje wady. Jedną z nich utrata wydajności grzewczej urządzenia. Jednak, drogi poszukujący osłony na kaloryfer, nie zrażaj się mimo tego do tego wydatku. Cały szereg zalet sprawia, że naprawdę opłaca się wydać pieniądze na zabudowę na kaloryfer.

Podziel się:

Czy wiesz, że możesz przykryć swój stary kaloryfer?

Osłona Peon

maskownica_na_grzejnik

Przykryj swój kaloryfer

Remont w domu to często wątpliwości z gatunku wymienić czy odnowić? Rozpoczynając remont często zastanawiamy się co zrobić ze starymi kaloryferami? Pomalować czy kupić nowe? Wymiana na nowe jest kosztowna i często bardzo utrudniona, szczególnie w mieszkaniach które wynajmujemy, gdyż spółdzielnie mieszkaniowe muszą wyrazić na taką wymianę zgodę, a z pewnością nie wyrażą tej zgody na wymianę kaloryferów w sezonie grzewczym.

W jaki sposób możemy więc spowodować by stare kaloryfery przestały być widocznym, nieciekawym elementem odnowionego wnętrza? W odpowiedzi na tak stawiane pytania przygotowana została oferta naszej firmy. Nasze osłony grzejników to świetne elementy maskujące – dobrze dobrane będą z jednej strony zasłaniać co brzydkie, z drugiej – mogą niebanalnie „spinać” wystrój w jedną całość, nie tylko jako ciekawy dekor, ale również poprzez podkreślenie pewnych elementów odpowiednim kolorem.

 

Z czego wykonana jest osłona

W naszej ofercie można znaleźć kilkanaście propozycji, których formy i kolory utrzymane są w aktualnie obowiązujących trendach. Osłony na kaloryfer wykonujemy we własnym parku maszynowy z atestowanych materiałów. Głównie są to płyty MDF laminowane na biała lub MDF barwiony w masie.

Jesteśmy producentem, a to oznacza, że jesteśmy bardzo elastyczni, jeżeli chodzi tworzenie wzorów na specjalne zamówienie w dowolnym wymiarze. Nasz dział projektowy przygotuje dowolną osłonę lub zabudowę pełną zgodnie z wytycznymi klienta. Ponadto nasz park maszynowy to kilka najnowocześniejszych maszyn, które pozwalają na realizację zamówień seryjnych dla dużych obiektów biurowych czy placówek szkolnych.

obrabiarka_CNC

 

Jak wygląda osłona w przestrzeni domowej?

Osłony grzejników czy też inaczej maskownice mogą z jednej strony zakryć brzydki kaloryfer, ale z drugiej ozdobić i totalnie zmienić wnętrze. Taki zabieg pozwoli Ci na uzyskanie idealnej harmonii przestrzeni oraz zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwoli dobrać odpowiedni model do każdego wnętrza.

 

Osłona Palmera w salonie

 

Osłona kaloryfera do biura

Biuro to miejsce, w którym z jednej strony spędzamy nierzadko większość swojego dnia, a z drugiej strony przyjmujemy ważnych dla nas kontrahentów. Warto więc zadbać o to, aby czuć się w nim dobrze tworząc jednocześnie pozytywny wizerunek i wizytówkę firmy. Osłony zakryją kaloryfery zarówno w biurach jak i salach konferencyjnych a efekt jest jak widać poniżej rewelacyjny.

Osłona Sistema - Biuro

Osłona grzejnika w biurze

 

Osłona kaloryfera lekiem na całe zło

Osłony kaloryferów mają niezwykle uniwersalny charakter. Można je stosować w mieszkaniu, w domu czy w biurze. Różnorodność wzorów, materiałów i kolorów zapewnia całkowitą uniwersalność tego rozwiązania. Ponadto wykorzystuje się je w żłobkach i przedszkolach, aby chronić dzieci przed oparzeniem. Rosnąca ilość i zainteresowanie fenomenalnymi projektami wnętrz świadczy o tym, że ludzi coraz bardzie cenią sobie dobry smak i gust pomieszczeń, w których przebywają. Klasyczny kaloryfer nijak się ma do dobrego smaku i designu, dlatego osłony nabierają dynamicznie popularności.

Podziel się:

Maskownica grzejnika w pokoju dziecka

Osłona Vuelta w przedszkolu

Osłona Vuelta w przedszkolu

Czy Twoje dziecko potrzebuje osłony na grzejnik?

W trosce o nasze dzieci, szczególnie te najmłodsze, skrupulatnie sprawdzamy ich otoczenie. Najważniejsze jest to, czy czy zadbamy o bezpieczeństwo w pokoju dziecka. Dociekamy z czego wykonane są ich zabawki i ubrania. Chcemy mieć pewność, że zastosowane w ich pokojach farby, tapety oraz meble nie będą miały negatywnego wpływu na ich zdrowie.

Z tej troski wynika wiele różnych wątpliwości i pytań.  Jak poprawić i zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym członkom naszych rodzin. Zapewnienie bezpieczeństwa małemu dziecku w miejscu gdzie ono przebywa najdłużej i najczęściej, jest więc dla rodziców podstawowym aspektem do spełnienia.

Analizując otoczenie malucha, widzimy zagrożenia, które „stają na jego drodze”.  Usuwamy twarde, ostre sprzęty, zabezpieczamy lub chowamy metalowe konstrukcje, których krawędzie mogą być niebezpieczne. To wszystko jest dla nas najważniejsze. Dopiero w drugiej kolejności ważne będą sprawy estetyczne. Jednak i tych nie wolno bagatelizować.  Kwestia ładnie zaaranżowanego pokoju dziecięcego, to wpływ na nastrój i rozwój naszych dzieci.

Warto więc podczas projektowania czy remontowania pokoju dzieci zaplanować instalację osłony grzejnika, która będzie spełniać funkcje zarówno estetyczne jak i dotyczące podstawowego bezpieczeństwa. Zamaskowanie metalowego kaloryfera może uchronić nasze dzieci przed niepotrzebnymi urazami.

Jaką osłonę wybrać?

W naszej kolekcji mamy kilkanaście topowych wzorów, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zaprojektować osłonę z ulubionymi postaciami z bajek lub zwierzętami, dinozaurami czy superbohaterami. Nasz dział projektowy może wykonać dowolny projekt zarówno maskownicy z frontu jak również zabudowy pełnej, która idealnie sprawdza się w przypadku najmłodszych, jeszcze raczkujących i ciekawych świata dzieci.

Osłony są dostępne w kilku kolorach, więc dobór odpowiednio pasującej do wystroju zabudowy nie będzie stanowił żadnego problemu.

Stopień bezpieczeństwa

Nasze zabudowy i maskownice stanowią idealne połączenie designu z użytecznością. Drewnopochodne płyty MDF, z których wykonujemy osłony są relatywnie miękkim materiałem, a już na pewno znacząco lepszym niż stalowy czy żeliwny kaloryfer. Zderzenie dziecka z osłoną ma niewątpliwie łagodniejsze skutki niż zderzenie ze stalą. Ponadto wszystkie zafrezowania, otwory i linie cięcia dodatkowo fazujemy tzn. ścinamy ostrą krawędź frezem stożkowym. Dbamy o bezpieczeństwo dziecka w najmniejszych szczegółach.

Dzięki temu niwelujemy całkowicie możliwość przecięcia czy otarcia skóry. Rekomendujemy owalne wykończenia, aby dana zabudowa była całkowicie bezpieczna. Niemnie w pokojach starszych dzieci można stosować wykończenia na ostro, o ile wpisują się w wystrój pomieszczenia. Realizacje można zobaczyć w naszej galerii.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta osłon kaloryferów. Z cała pewnością znaleźć w niej można produkty, które wpasują się w Państwa gusty i potrzeby.

Podziel się: